Forum dla ludzi chorych na stwardnienie rozsiane i nie tylko
Forum stworzone dla chorych na stwardnienie rozsiane -sm

Fundacje - Subkonto

maria_xx - 2008-09-04, 17:15
Temat postu: Subkonto
Piszę, bo może kogoś to zainteresuje i zechce pójśc pójdzie w moje ślady. Założyłam sobie przy PTSR subkonto, na które rodzina, znajomi i znajomi znajomych moga przekazywać 1% podatku. Parę dni temu dostałam pierwszą informację n/t zgromadzonych na nim środków. US-y nie przekazały jeszcze pełnej informacji. Nie jest to zawrotna suma, w zadnym razie nie wystarczyłaby na leczenie immunomodulujące, ale np na wyjazd czy sprzęt rehabiltacyjny jak najbardziej. Mogę wydać te pieniądze tylko na cele związane z leczeniem i rehabilitacją SM. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania. A jeśli już ktoś ma takie subkonto, to prosze o podzielenie się doświadczeniami. Bo jak to w praktyce funkcjonuje - na razie nie wiem. Pozdrawiam :-)
zgredek - 2008-09-04, 21:28

maria_xx ja byłbym zainteresowany i chciałbym zgłebić tą wiedzę co posiadasz jak możesz to napisz coś więcej albo tu albo na prive.
maria_xx - 2008-09-04, 23:15

Zgredek, wysłałam info na pw.
ethela - 2008-09-05, 17:48

Ja mam takie subkonto.Tak jak mówi Maria-nie są to ogromne sumy,ale ja np rozpętałam akcję;wysyłałam maile do wszystkich,porobiłam ulotki,które rozdawałam,uzbierało się trochę.Na pewno warto.
maria_xx - 2008-09-05, 21:40

Zgredek, jeśli nadal niczego ode mnie nie dostałeś, wyślij do mnie pocztę na pw, odeśle informację. Kiedy ja wysyłam pw do Ciebie, nic mi się nie zapisuje w 'wysłanych'. Wiem jednak, że jesli wysyłam odpowiedz, wszystko dochodzi. Pozdrawiam.
Waldziu - 2008-09-05, 23:47

Mario prawdopodobnie nie wpisujesz tematu tylko samą treść. Złapałem sie też na tym.
maria_xx - 2008-09-06, 00:00

Waldziu, to możliwe. Dzięki :-)
maria_xx - 2008-09-06, 00:48

A jednak coś jeszcze robię nie tak - dalej nic nie wychodzi - zapisuje mi w folderze 'do wysłania', ale nie wysyła :-(
Waldziu - 2008-09-06, 08:08

Teraz jest wszystko ok. Samo wyśle później :-)
Sowa - 2008-09-06, 17:10

Dane dotyczące zasad prowadzenia subkont wraz z dokumentami sa na stronie ptsr:

http://www.ptsr.org.pl/in...=kat&kat_id=192

maria_xx - 2008-09-06, 20:03

No faktycznie, mogłam tak od razu. Dodam jeszcze, ze członkostwo to koszt 37 zł rocznie (przynajmniej u mnie), i zeby sie zapisac, wystarczy wypełnic b. krótką deklaracje członkowską, niekoniecznie ten obszerny formularz ze strony www. Na wszelki wypadek upewnijcie sie w swoich kołach. Lista oddziałów dostępne ze strony głównej PTSR. Po to, by założyc subkonto trzeba też mieć zaświadczenie od lekarza, ze jest się chorym na SM. Wypełnione formularze wraz z zaświadczeniem i ksero legitymacji PTSR i chyba dowodu osobistego (właśnie mi się przypomniało) wysyła sie do Warszawy, a po jakims czasie odsyłają podpisaną umowę. Powodzenia.
pchla - 2008-09-06, 20:34

maria_xx napisał/a:
....Po to, by założyc subkonto trzeba też mieć zaświadczenie od lekarza, ze jest się chorym na SM......


Mario, neguje powyzsza informacje. Mam zalozone subkonto. Wystarczy oswiadczenie, ze jestes chora- w oddzialach ptsr razem z umowa o subkonto daja Ci do podpisu oswiadczenie. Brzmi ono: ja taka i owaka zamieszkala tu i tu oswiadczam ze jestem chora na sm i miejsce na date i podpis.

Swoja droga to nie bylo latwe. Kartka papieru przed Toba i ....... reka drzala gdy podpisywalam gotowe juz oswiadczenie.

maria_xx - 2008-09-06, 21:31

Ja zakładałam subkonto 'listownie', w warszawskim oddziale PTSR, i w 'oświadczeniu', które ściągnęłam ze strony przeczytałam zdanie 'na dowód czego załączam stosowne zaświadczenie lekarskie', wobec czego takie zaświadczenie zdobyłam i dołączyłam. Może kiedy zakłada sie osobiście, w lokalnym oddzale, nie są drobiazgowi. Myślę, że najlepiej zadzwonić i dokładnie ustalic w Oddziale przy którym zakłada się subkonto, jakie są wymagania, żeby oszczędzic sobie czasu.
pchla - 2008-09-06, 21:45

moze rzeczywiscie roznica pomiedzy osobistym a listownym

ja zakladalam osobiscie- tez w warszawskim oddziale

Waldziu - 2008-09-09, 13:06

maria_xx napisał/a:
Założyłam sobie przy PTSR subkonto, na które rodzina, znajomi i znajomi znajomych moga przekazywać 1% podatku.


Jak mnie poinformowano w oddziale PTSR W POZNANIU, pieniądze przekazywane przez firmy i osoby w formie 1 % od podatku nie idą na subkonta poszczególnych osób, tylko na konto PTSR. Na subkonto konkretnej osoby idą tylko wpłaty gotówkowe.

To znacząco zmienia postać rzeczy.

maria_xx - 2008-09-09, 13:57

Waldziu, to albo jakas nowość, albo tak jest w Poznaniu. Na moje subkonto wpłynęły wpłaty 1% od osób prywatnych. Zadzwon, prosze, do Warszawy (możesz na infolinię, a tam Ci podadzą nr tel osoby, która się tym zajmuje), albo zamailuj do biuro@ptsr.org.pl.
Nie we wszystkich oddziałach terenowych zakładają subkonta, u siebie nie mogłam tego zrobić. Moze tez bedziesz musial załozyć subkonto drogą 'korespondencyjna' przy Oddziale Głównym PTSR. Daj znać, czego sie dowiedzialeś. Pozdrawiam.

Waldziu - 2008-09-09, 14:06

Dzięki MARIO. Pójdę do nich osobiście w czasie dyżuru, bo telefonicznie różnie bywa. Jak się okaże, że w Poznaniu taka żenada, to się zapiszę u Ciebie ;-) Buziaki
Gość - 2008-09-10, 16:36

> Jak się okaże, że w Poznaniu taka żenada, to się zapiszę u Ciebie
U mnie też się nie da!! Ja mam subkonto przy Oddziale Głównym PTSR w Warszawie. Pozdrawiam.

maria_xx - 2008-09-10, 16:41

gość to ja
Waldziu - 2008-09-10, 17:56

Dobra Mario :-) Dzięki :-)
maria_xx - 2008-09-10, 20:52

Waldziu, nie załapałam żartu, ale po paru godzinach juz tak :lol: !
ircek - 2008-12-07, 23:36

Ja mam załozone subkonto w tej fundacji http://www.dzieciom.pl/ jest to fundacja dla dzieci, ale tez dla dorosłych zakładaja, jest juz tam kilkanascie osob z SM w roznym wieku, dobra sprawa jest to ,ze nie pobieraja jak narazie nic za prowadzenie subkonta, pozatym na stronie mozna sobie na bierzaco sprawdzac ile i skad wpłyneły pieniadze.

Wszelkie informacje mozna uzyskac telefonicznie lub mailowo, szybko i sprawnie załatwiaja, wszelkie formalnoci, jakby ktos był zainteresowany topodaje jeszce raz adres fundacji

http://www.dzieciom.pl/

Gość - 2008-12-19, 16:06

Witam wszystkich,

ja też dowiedziałem się o możliwości założenia subkonta przy PTSR. Jest to o wiele łatwiejsza forma od założenia własnej fundacji, której celem byłaby zbiórka pieniędzy na leczenie chorych z Sm (w szczególności mojej Zony).

Jednak już po przeczytaniu Porozumienia, które trzeba podpisać ze Stowarzyszeniem pojawił się podatwowy problem, dotyczący 1%. Z treści porozumienia nie wynika jasno, że te pieniądze będą wpływały na nasze indywidualne konto (subkonto).

W ogóle Porozumienie uważam, że jest mało korzystne :-/ dla tzw. Odbiorcy wpłat celowych, może inaczej wiele zapisów jest nieprecyzyjnych i niejasnych, a kilku też brakuje i to takich, które gwarantowałyby bezpieczeństwo i ułatwienia dla chorego.
Oczywiście nie zakładam złej woli stowarzyszenia, ale zupełnie nie wiem jak to funkcjonuje. Dlatego też dzisiaj napisałem maila do PTSR z prośbą o wyjaśnienie kilku kwestii, m.in. w skrócie pytałem o to czy:
- dokonane wpłaty w ramach 1% rzeczywiście wpływają na moje subkonto i jak ewentualnie należy tytułować te wpłaty,

- w jaki sposób można sprawdzić stan konta i czy ewentualnie można uzyskać informację o poszczególnych darczyńcach (kto i w jakiej wysokości dokonał wpłaty) - ważne bo wypada podziękować za taki dar,

- jaka jest faktycznie procedura zakupu np. leków. Z porozumienia wynika, że kupujemy na fakturę, ale musimy uzyskać odroczenie terminu płatności, bo za zakupy płaci PTSR dopiero po otrzymaniu od nas faktury. Nie możemy zapłacić gotówką, bo nie przekazują gotówki Odbiorcy. Jak długi musi być ten termin odroczenia zapłaty.

Pomyślałem, że może wskazują zaprzyjaźnione z PTSR punkty, gdzie można dokonywać zakupów i nie płacić od ręki - może tak jest, ale czy wówczas cena jest zawsze konkurencyjna?

Nie podoba mi się też zapis dotyczący własnoręcznego podpisu odbiorcy na fakturze potwierdzającego odbiór towaru - a co jak ktoś jest naprawdę chory i ma problemy z poruszaniem się?

- koszt obsługi subkonta to 50 PLN (2 razy w roku 25PLN), ale czy mamy pewność, że to wszystkie koszty. W sprawach indywidualnych Rada Główna może postanowić odnośnie kosztów inaczej (mam nadzieję, ze dotyczy to jedynie zmniejszenia opłaty), ponadto o jakie opłaty chodzi w par. 6 - ewentualne inne opłaty i podatki wynikające z przepisów (oby nie było tu jakiś opłat ukrytych)

I wreszcie to co mnie najbardziej niepokoi, a mianowicie rozwiązanie Porozumienia. Poprosiłem o doprecyzowanie przyczyn, w wyniku których Sowarzyszenie może wypowiedzieć Porozumienie z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia. Jak rozumiem, są to inne przyczyny, niż niewywiązywanie się Odbiorcy z zobowiązań wynikających z Porozumienia,ale czy katalog tych przyczyn jest w jakiś sposób określony i zamknięty?

Moim zadaniem taka informacja jest bardzo istotna dla Odbiorcy, w związku z tym, iż zgodnie z § 8 bez względu na przyczyny rozwiązania umowy zgromadzone przez odbiorcę środki przepadają na rzecz Stowarzyszenia, a odbiorca nie ma możliwości wykorzystania ich na kontynuację leczenia.

Dodatkowo mam jeszcze jakieś inne drobne uwagi do treści, ale juz mniej istotne.

Trochę się rozpisałem Wiem, może przesadzam lub może się czepiam, ale wolałbym uniknąć niespodzianek, bo chodzi o pieniądze zbierane na leczenie bliskiej mi osoby, zresztą jeśli byłyby zbierane dla kogokolwiek innego to też powinny być bezpieczne.
Może nie będą duże, ale zawsze!

Nie wiem, czy uzyskam odpowiedź od PTSR, dlatego też proszę o informację osoby, które z takiego Porozumienia korzystają - chciałbym, żeby moje wątpliwości zostały rozwiane :-)

Pozdrawiam wszystkich bardzo świątecznie :cry:

-

pchla - 2008-12-19, 17:26

a nich ze sie gosc ujawni :-D

Pytania ktore zadajesz sa raczej dla prawnika. Sa troszke roszczeniowe. Wez pod uwage iz ktos kto wpadl na pomysl subkonta wlozyl wiele pracy w organizacje.

Co do oplat za prowadzenie konta to uwazam ze jest ok- do tego musi byc zatrudniona osoba- nikt nie bedzie tego robil charytatywnie a Stowarzyszenie musi miec na to srodki, ktorych jak podejrzewam nie dostaje od panstwa :lol:

Z tego co wiem nie trzeba miec odroczonej platnosci bo pani Ania w PTRS zalatwia wszystko od reki z dnia na dzien oczywiscie po otrzymaniu faktury.

Co do wplat celowych to uwazam ze to co robi PTRS jest jak najbardziej kozystne dla chorego. Wez pod uwage fakt ze od wplat na Twoje nazwisko powinienes sie opodatkowac- i jakbys chcial postepowac wg przepisow podatkowych to powinienes zglosic do Urzedu Skarbowego kazda zlotowke ktora wydales z subkonta.. Popros w PTRS a otrzymasz nawet pisemne wyjasnienia odnosnie podatkow od doradcy podatkowego.

:roll:

mąż żony - 2008-12-19, 21:28

Witam, myślałem, że jeśli jestem zalogowany to niw występuję jako gość. Mój login to mąż żony.

Bardzo doceniam inicjatywę osób, które stworzyły możliwość skorzystania z subkonta i uważam to za świetny pomysł, który umożliwia zbiórkę pieniędzy na własne leczenie, o które tak trudno z NFZ. Moja żona na właczenie do programu musi czekać 3 lata.

Na pewno nie mam postawy roszczeniowej, tylko po przeczytaniu Porozumienia zamieszczonego na stronie PTSR pojawiły mi się pewne wątpliwości co do jego treści. Zresztą czytając posty widać również, że są to wątpliwości słuszne, bo nie zawsze 1%podatku spływa na indywidualne konto odbiorcy.

Takie same pytania zadałem dzisiaj Stowarzyszeniu i czekam na odpowiedź. Po czasie zorientowałem się, że taki temat jest na forum, dlatego tez napisałem, aby uzsykać jakieś info od osób, które z możliwości subkonta korzystają.

A moje wątpliwości? nie powinny też nikogo dziwić. Po to mam zamiar korzystać z subkonta żeby zdobyć środki na leczenie indywidualne - a mocno bym się zdziwił, gdyby się okazało że może 100, może 500 a może 1000 (oby :-) )osób wpłaciło 1% podatku z myślą o osobie mojej żony, a wpłynęłyby one do jednego worka na konto stowarzyszeniana (chociaż nie przeczę, ze Stowarzyszeniu też są potzebne).

Poza tym sądzę, że jeśli można coś poprawić i usprawnić, to dlaczego tego nie zrobić? Skoro po przeczytaniu treści Porozumienia pojawiło się u mnie tak wiele wątpliwości, to (przy chęci współpracy PTSR) mozna wzór takiego Porozumienia poprawić i uszczegółowić - sądzę, że z korzyścią dla wszystkich korzystających z tego wspaniałego pomysłu.

Tym niemniej dalej oczekuję na posty w sprawie subkonta, jeśli ktoś korzysta i chce podzielić się swoimi doświadczeniami to proszę o info. Ja ze swojej strony deklaruje, że kiedy otrzymam odpowiedź od Stowarzyszenia, to ją na forum przdstawię, tak aby wyjaśnic te wątpliwości (być może są też inne osoby, których te kwestie nurtują i nie byli ich pewni).

pozdrawiam

pchla - 2008-12-19, 22:01

Mezu Zony......... przejrzalam raz jeszcze watek i juz wiem skad to oskarzenie. Jedna jaskolka wiosny nie czyni, tak samo jak jeden niepotwierdzony przez nikogo zarzut (najprawdopodobniej bezpodstawny). Byly uczestnik forum pisal ze ma ta informacje od pracownikow oddzialu Poznskiego. Jesli to Cie przerazilo- mozesz sam tam zadzwonic i zweryfikowac.

Osobiscie rozmawialam w oddziale wwa jak i glownym i w obu pokazali mi zasady rozliczen, w jaki sposob urzedy skarbowe rozliczaja sie z nimi. Widzialam na wlasne oczy (hihi tak wiec podwojnie :-P ) np pismo z danego urzedu skarbowego ile przekazuja na konto pana Iksinskiego.

Gość - 2008-12-19, 22:34

PCHŁO!!

dzięki za właczenie się do tematu i zapewnienie, że jest ok.
Myślę, że nie będę ciągnął dalej tego wątku, bo chyba do końca nie rozumiesz o co mi chodzi i jakiego typu są moje wątpliwości.

Nie są to żadne oskarżenia. Bardzo przepraszam wszystkich, którzy mogli tak to odebrać, nie takie były moje intencje.

:cry: :cry: :cry:

mąż żony - 2008-12-19, 22:37

gość to oczywiście dalej ja :-) (mąż żony)
pchla - 2008-12-20, 10:29

hmmm Mezu Zony...

alez nie zamykaj tematu, ja juz nie bede bronic tematu. Mysle ze zrozumialam Twoj post i intencje. Ale jako ze nie jestem prawnikiem ustosunkowalam sie tylko do tych kwestji ktore znam- inne zawilosci umowy zostawiam prawnikom

dajmy sie wypowiedziec innym- moze ktos bedzie umial zinterpretowac umowe.

mam nadzieje iz podzielisz sie tez z nami wiedza jak juz uzyskasz odpowiedz

i prosze nie rob takich smutnych minek- zamien je chociazby na :-) :-) :-)

przepraszam jak wczoraj poczules sie zaatakowany :evil: - ot taki mam wredny charakterek :evil:

maria_xx - 2008-12-20, 14:19

Męzu zony, wysłałam do Ciebie PW z kontaktem telef. (nie chce mie się rozpisywać), ale zdaje się, że nie poszła, jak chcesz wyśle Ci jeszcze raz na maila. Mam doświadczenia zaledwie paromiesięczne, ale zawsze. Pozdrawiam
bakubi62 - 2009-01-14, 10:02

Witam . Bardzo proszę o informacje na temat możliwości założenia subkonta . Z góry dziękuję .
:-)

neola - 2009-01-14, 12:15

Witaj bakubi62, a czytałaś[czytałeś] może co w tym temacie się znajduje? Może znajdziesz odpowiedź dla siebie ;-)
zgredek - 2009-01-14, 18:04

U mnie w cxentrum to jest rozdzielone subkonto albo podatek 1 %. Subkonto jest po to że jeśli komuś będą wpłacali darowizny lub go spąsorowali. Natomiast 1 % jets to tak jak słychać konto wspólne dla całego stowarzyszenia tylko musi być dopisek dla kogo to ma wpłynąć. Ja takie kąto założyłem jestem tylko ciekaw bo zapomniałem się spytać czy mam jakąś kontrole nad tym tzn. czy mogę się dowiedzieć ile wpłynęło.
maria_xx - 2009-01-14, 21:38

Ja dostaję co miesiąc wyciąg ze stanem mojego subkonta, na które mogą wpływać zarówno ew. kwoty darowizn, jak i 1%. Tak przy okazji, na stronie PTSR pojawiła się juz aktualna informacja dla osób chcących zadysponować swoim 1% - nry rubryk w PITach 2008, które nalezy wypełnić, by pieniądze trafiły tam, gdzie trzeba. Można też wyrazić zgodę na udostępnienie przez USy organizacjom pozytku publicznego danych osoby, która przekazała swój 1%. To nowość, która pomoże w skontrolowaniu, czy wpłata od określonej osoby trafiła tam, gdzie miała trafić. Pozdrawiam.
Iffonka - 2009-01-15, 08:24

My założyliśmy subkonto przy Śląskim Stowarzyszeniu Chorych na SM "SEZAM", mają swoją siedzibę w Gliwicach, polecam osobom ze Śląska, stowarzyszenie działa bardzo prężnie.
bakubi62 - 2009-01-15, 12:34
Temat postu: subkonto
Witam serdecznie . Bardzo dziękuję za odpowiedzi na moje pytanie dotyczące "subkonta".
Pozdrawiam . :-D

Iffonka - 2009-01-22, 13:56

Byłam dzisiaj u prezesa firmy (nogi mam jeszcze jak z galarety) i wyraził zgodę na przeprowadzenie takiej małej akcji informacyjnej wśród pracowników o możliwości przekazania 1% podatku na subkonto mojego kochanego męża. Fajnie :lol:
zgredek - 2009-01-22, 19:26

Mam nadzieję że się Wam uda u mnie mama prowadzi akcję "1%" i nawet galancie ją rozpowszechniła. Mam nadzieję że nie będę musiał z nich skorzystać tylko przekaże je innym.
Iffonka - 2009-07-03, 13:35

Przeczytałam dzisiaj w gazetce, że Urzędy Skarbowe zaczną przekazywać 1% od 1 lipca i mają czas do 31 sierpnia, w ubiegłym roku przekazy następowały już od 1 czerwca, ma to związek z tym, że od tego roku można było wskazać organizację pożytku publicznego również w korekcie zeznania, którą można było składać do końca czerwca.
maria_xx - 2009-07-03, 14:03

A ja już dostałam info o pieniądzach przekazanych przez dwa US-y 31 maja. Ale od tamtej pory posucha. W zeszłym roku pierwszy wyciąg z informacją o wpłatach dostałam na dopiero przełomie sierpnia i września.
aloen - 2009-08-26, 17:11

Właśnie pomału zbliża się termin, w którym US przekazują pieniądze organizacjom. To pierwszy rok, gdy mogłem liczyc na 1 % od ludzi. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Na dzisiaj zebrałem 4.887 zł :!: a jedyną rzeczą jaką zrobiłem było umieszczenie prośby o wpłaty na Naszej Klasie.
Delfin - 2009-08-27, 11:14

aloen BRAVO !
Casey - 2009-08-27, 14:19

aloen, gratuluję :!: :!: :!: :!: :!:
Ja też o tym myślałam, ale nie zrobiłam jeszcze nic w tym kierunku >>>

Żeby zacząć działać to trzeba znaleźć sponsora, bo płaci się za posiadanie subkonta 25 zł miesięcznie czyli 300 zł rocznie.
Ja jestem taka sierota, że nie umiałabym gdzieś pójść i poprosić o pomoc.
Wiem, że w mnie właśnie w PTSRze jest młoda dziewczyna, chora, która bez niczego chodzi do firm i stara się o dofinansowanie do leczenia! Ja tak nie umiem :-/

Karusiap - 2009-08-27, 15:21

Czytałam warunki tych subkont i troche mi sie niepodobaja :( Tzn. np. to, ze PTSR moze zerwac umowe z miesiecznym bodajrze terminem i srodki zgromadzone przez chorego trafiaja na konto Towarzystwa. Wiem, ze subkonto lepsze jest niz nic, ale umowa jest tak skonstruowana, ze PTSR moze na niej tylko zyskac, a chory nie moze byc niczego pewien. A przeciez te zgromadzone srodki maja zapewnic jakis spokoj ducha pod kontem często przyszłego, drogiego leczenia.
nati_1978 - 2009-08-27, 16:39

Ostatnio oglądałam w telewizji program o rodzinie ,którzy przez jakąś fundację zbierali kasę na subkonto,na leczenie swojego ciężko chorego dziecka.Pomogła im w tym jakaś akcja telewizyjna..no i co się okazało...że na ich subkonto wpłynęło coś koło 10000 zł, a dostali tylko 5 tyś.MASAKRA!!!!
maria_xx - 2009-08-27, 17:41

Ja nie mogę złego słowa powiedzieć n/t funkcjonowania subkonta, które mam, jak pisałam wyżej, przy głównym oddziale PTSR. Pieniądze są przelewne bardzo szybko, już na podstawie faksów faktur. Jeśli potrzebuję jakiejś dodatkwej informacji, uzyskuję ją bez problemów od bardzo uprzejmej pani.
Dzięki środkom zgromadzonym na subkoncie finansuję sobie prywatnie rehabilitację ruchową, turnus reh., kupuję nierefundowany przeciwspastyczny mydocalm., przystosowałam samochód.
Opłata za prowadzenie subkonta jest pobierana ze zgromadzonych na nim srodków.
Pozdrawiam :-)

aloen - 2009-08-27, 21:37

nati_1978 napisał/a:
Ostatnio oglądałam w telewizji program o rodzinie ,którzy przez jakąś fundację zbierali kasę na subkonto,na leczenie swojego ciężko chorego dziecka.Pomogła im w tym jakaś akcja telewizyjna..no i co się okazało...że na ich subkonto wpłynęło coś koło 10000 zł, a dostali tylko 5 tyś.MASAKRA!!!!


Jaki to ma związek z subkontem przy PTSR :?: Ludzie jak nie chcecie czegoś zrobić dla siebie przy pomocy innych, to chociaz nie zniechęcajcie tych którym się chce.
W porozumieniu które podpisałem z PTSR sa jasno określone cele na które można przeznaczyć pieniądze oraz zasady działania konta. Wiem na co się decydowałem i gdybym nie chciał to bym nie zawierał porozumienia.
mario dzięki za Twoje rzeczowe posty w tym temacie.

Casey - 2009-08-27, 23:43

aloen dobrze mówi!
Komu nie podoba się taka forma pozyskiwania dofinansowania, to niech zamilknie i tylko ogląda i podziwia odważnych :mrgreen:

Karusiap - 2009-08-28, 09:01

Oj chyba źle odebraliście mój post. Nie oceniam nikogo, każdy korzysta z tego co uważa za słuszne. Opisałam tylko swoje prywatne wątpliwości. Sporządzam wiele umów z racji wykonywanej pracy i jestem uczulona na pewne zapisy. Ale jesli mam zamilknac, to zamilkne :-|
nati_1978 - 2009-08-28, 10:32

aloen napisał/a:
nati_1978 napisał/a:
Ostatnio oglądałam w telewizji program o rodzinie ,którzy przez jakąś fundację zbierali kasę na subkonto,na leczenie swojego ciężko chorego dziecka.Pomogła im w tym jakaś akcja telewizyjna..no i co się okazało...że na ich subkonto wpłynęło coś koło 10000 zł, a dostali tylko 5 tyś.MASAKRA!!!!


Jaki to ma związek z subkontem przy PTSR Ludzie jak nie chcecie czegoś zrobić dla siebie przy pomocy innych, to chociaz nie zniechęcajcie tych którym się chce.
W porozumieniu które podpisałem z PTSR sa jasno określone cele na które można przeznaczyć pieniądze oraz zasady działania konta. Wiem na co się decydowałem i gdybym nie chciał to bym nie zawierał porozumienia.
mario dzięki za Twoje rzeczowe posty w tym temaciePrzepraszam bardzo ja też nie chciałam nikogo urazić!!Napisałam tylko,że niektóre fundacje tudzież stowarzyszenia żerują na nieszczęściu innych!!!Przecież nie napisałam ani słowa o PTSR!!!

Beata:) - 2009-08-28, 10:39

To było zwyczajne ,najzwyczajniejsze nieporozumienie.Czyli nikt nikogo nie uraził ,każdy napisał swoje zdanie.Często (mnie też się to zdarza ) nie doczytamy sensu stricte i tak to potem jest :-D
Swoją drogą muszę się wziąć za załatwianie subkonta w PTSR,bo do tej pory jakoś mi to umknęło :-)

aloen - 2009-08-28, 12:42

Też się na nikogo nie obraziłem. Dla mnie poprostu uwagi o "jakiś fundacjach czy stowarzyszeniach", które oszukują ludzi była w tym temacie nie na miejscu. PTSR jest organizacja, która pomaga chorym na SM :!: :!: :!: Doświadczyłem tego wiele razy, choć jestem w niej od 1,5 roku :!:
Jeśli Wasze oddziały PTSR kiepsko działaja to nie moja wina i mogę Wam tylko współczuć. Czasem jednak wystarczy trochę chęci z naszej strony by się okazalo, że możemy skorzystac z róźnych form pomocy.

Beata:) - 2009-08-28, 12:53

....a FORMA jak wiemy ,ma bardzo duże znaczenie :shock:
ircek - 2009-09-21, 10:59

aloen napisał/a:
Dla mnie poprostu uwagi o "jakiś fundacjach czy stowarzyszeniach", które oszukują ludzi była w tym temacie nie na miejscu

To, ze ktos ma watpliwosci co do roznych instytucji, ze zostanie oszukany to nic złego, znajac to co sie dzieje trzeba byc caly czas czujnym i nie ma co sie unosic jesli ktos takie obawy ma, po to jest ten temat aby wybrac jak najlepsza fundacje tam gdzie inni nie maja problemow.
aloen napisał/a:
PTSR jest organizacja, która pomaga chorym na SM :!: :!: :!:

Dobrze to napisałes, tylko nie zawsze to co powinno byc, jest. Dzialalem w PTSR prawie 10 lat i troche wiem jak ta organizacja wyglada, nie zawsze jest tak jak bysmy tego chcieli. Ciesze sie , ze masz dobry oddzial i ze u Was wszystko jest tak pieknie, choc nie bylbym az tak tego pewny, zapewne o wszystkim co sie dzieje w oddziale nie wiesz i to, ze otrzymywales pomoc nie oznacza , ze jest tam wszystko jak nalezy. O Odziale głownym to nie bede juz wspominał.

A teraz juz na temat, kazda forma zbiorki pieniedzy jest dobra, aby byla skuteczna, wiec nie ma co sie wstydzic, jesli jest okazja trzeba z niej korzystac.

Ja mam zalozone subkonto jak pisalem w Fundacji dzieciom zdazyc z pomoca i jestem bardzo zadowolony, jest tam kilkanascie osob z SM., wszystko bez problemow i jeszce wszystko darmowo, nie ponosze, zadnych kosztów, to co sobie uzbieram jest do mojej dyspozycji, stan konta sprawdzam sobie albo telefonicznie lub na stronie fundacji gdzie loguje sie na swoje konto tam, mam wyszczegolnione skad i w jakim dniu wplacil darowizne lub z jakiego US wpłynął 1%.

Co do spływania srodkow z US to ten rok jest koszmarny u mnie sa wplaty tylko z jednego US z innych regionow cisza a tyle osob ponoc odpisala 1%,jestem cierpliwy i zobacze moze niedlugo bedzie lepiej

aloen - 2009-09-21, 12:49

ircek napisał/a:
Dzialalem w PTSR prawie 10 lat i troche wiem jak ta organizacja wyglada, nie zawsze jest tak jak bysmy tego chcieli. Ciesze sie , ze masz dobry oddzial i ze u Was wszystko jest tak pieknie, choc nie bylbym az tak tego pewny, zapewne o wszystkim co sie dzieje w oddziale nie wiesz i to, ze otrzymywales pomoc nie oznacza , ze jest tam wszystko jak nalezy.


Zdaję sobie sprawę, iz nie wszystko jest tak jak mogłoby być. Wiem jednak, iż jeśli dzięki PTSR chorzy mają mozliwość zebrać środki na swoje leczenie i rehabilitację, mają możliwość spotkań towarzyskich, konsultacji lekarskich, rozwijania swoich zdolności artystycznych itp. itd. to mi to w zupełności wystarcza.
Nie wiem o wszystkim co się dzieje w oddziale i nie chcę wiedzieć, bo jestem zwykłym członkiem PTSR a nie członkiem Rady Oddziału. Moje potrzeby PTSR w pełni zaspokaja.
Napisz może czego Ty byś chciał i co Ci się nie podoba.

ircek - 2009-09-21, 13:54

aloen napisał/a:
Zdaję sobie sprawę, iz nie wszystko jest tak jak mogłoby być. Wiem jednak, iż jeśli dzięki PTSR chorzy mają mozliwość zebrać środki na swoje leczenie i rehabilitację, mają możliwość spotkań towarzyskich, konsultacji lekarskich, rozwijania swoich zdolności artystycznych itp. itd. to mi to w zupełności wystarcza.

Tu Cie w 100% popieram, zawsze jest dobrze jesli cos sie dzieje, nawet jesli to jest minimalna pomoc , bo kazda pomoc jest nam potrzebna. i wiem, ze takie instytucje jak PTSR sa potrzebne i napewno spełniaja swoja role jednak nie mozna wychwalac ich ponad wszystko, ze w nich jest az tak wspaniale, ale raczej ciezko znalezc instytucje ktora by działała bez zarzutów.
aloen napisał/a:
Nie wiem o wszystkim co się dzieje w oddziale i nie chcę wiedzieć, bo jestem zwykłym członkiem PTSR a nie członkiem Rady Oddziału.

To, ze jestes zwykłym członkiem nie znaczy ze nie masz prawa wiedziec co sie tam dzieje i jak sa wydawane Wasze! wspolne pieniadze,chyba ze jest Ci to obojene wtedy OK.
aloen napisał/a:
Moje potrzeby PTSR w pełni zaspokaja.

To super , ze jestes zadowolony, tylko ciekawe czy wszyscy członkowie Waszego stowarzyszenia maja równie dobre opinie o tym jak działa oddział i czy wszystko az tak pieknie wyglada, bo z tym to juz bywa róznie, działalnosc oddziału to nie tylko dziłalnosc dla tych co moga przyjsc na spotkanie i skorzystac z tego wszystkiego co wymieniłes, sa osoby, ktore chocby nawet chciały to nie moga z tego skorzystac i tam powinna byc udzielana wieksza pomoc a nie zawsze tak juz sie dzieje. Nie mowie ze u Was akurat tak jest, byc moze wszystko jest tak jak powinno :)
aloen napisał/a:
Napisz może czego Ty byś chciał i co Ci się nie podoba.


Widzisz jedno co mi sie nie podoba to, np to, ze taka organizajca jak PTSR mysle ze mogła by zorganizowac srodki ze sponsorów lub innych zródeł na prowadzenie subkont swoich podopiecznych i mysle, ze jest to do załatwienia..jednak oni wola pobrac od członków stowarzyszenia pieniadze na ich prowadzenie, a nie sa to małe pieniadze z tego co czytam o ile sie nie myle to 300 zł na rok. wiesz ile to jest dla osob ktore maja problemy z finansami.
To samo tyczy sie składek, niby sa nieobowiazkowe, a jednak jesli ich nie opłacicsz to w wielu oddziałach PTSR musisz sie ze stowarzyszniem pozegnac.

Jednak pomimo tych rzeczy które mi sie nie podobaja, jestem jak najbardziej za ta organizacja gdyz jako jedyni w wiekszym stopniu zajmuja sie chorymi z SM i chwała im za to. Sam ile moge to im pomagam i oby dalej funkcjonowali.

aloen - 2009-09-21, 15:52

ircek napisał/a:
To super , ze jestes zadowolony, tylko ciekawe czy wszyscy członkowie Waszego stowarzyszenia maja równie dobre opinie o tym jak działa oddział i czy wszystko az tak pieknie wyglada, bo z tym to juz bywa róznie, działalnosc oddziału to nie tylko dziłalnosc dla tych co moga przyjsc na spotkanie i skorzystac z tego wszystkiego co wymieniłes, sa osoby, ktore chocby nawet chciały to nie moga z tego skorzystac i tam powinna byc udzielana wieksza pomoc a nie zawsze tak juz sie dzieje. Nie mowie ze u Was akurat tak jest, byc moze wszystko jest tak jak powinno.


W poznańskim PTSR osoby, które nie mogą dotrzeć na rehabilitację czy inne zajęcia organizowane przez PTSR mają zorganizowaną pomoc opiekunów/wolontariuszy lub opłacony transport przystosowany dla osób niepełnosprawnych

ircek napisał/a:
Widzisz jedno co mi sie nie podoba to, np to, ze taka organizajca jak PTSR mysle ze mogła by zorganizowac srodki ze sponsorów lub innych zródeł na prowadzenie subkont swoich podopiecznych i mysle, ze jest to do załatwienia..jednak oni wola pobrac od członków stowarzyszenia pieniadze na ich prowadzenie, a nie sa to małe pieniadze z tego co czytam o ile sie nie myle to 300 zł na rok. wiesz ile to jest dla osob ktore maja problemy z finansami.
To samo tyczy sie składek, niby sa nieobowiazkowe, a jednak jesli ich nie opłacicsz to w wielu oddziałach PTSR musisz sie ze stowarzyszniem pozegnac.


Te 300 zł to faktycznie i mnie lekko drażni, lecz nie jest to dla mnie az tak wielka kwota, bo od rodziny, przyjaciół i nieznajomych zebrałem 5.000 zł. Zawsze jednak można byłoby te pieniądze spożytkowac lepiej niż na opłatę prowadzenia konta.
Składki na PTSR są niewielkie 36 zł na rok, więc ich nie demonizujmy. Czym jest 36 zł, gdy na wyjazd na turnus rehabilitacyjny PTSR stworzył program, dzięki któremu dopłacili mi 1.610 zł (z pieniędzy PFRON) :?: Jak komuś szkoda wydać 36 zł by później zaoszczędzić 1.610 zł to ja nie mam więcej pytań.
Zarówno jeśli chodzi o subkonto jak i przynależność do PTSR to przystąpienie do nich jest dobrowolne, a zasady jasno określone, a ich zrozumienie i zgoda na nie, potwierdzane zostaje własnoręcznym podpisem.
Oczywiście zawsze się znajdzie ktoś komu się wszystko nie podoba.

ircek - 2009-09-21, 16:18

aloen napisał/a:
W poznańskim PTSR osoby, które nie mogą dotrzeć na rehabilitację czy inne zajęcia organizowane przez PTSR mają zorganizowaną pomoc opiekunów/wolontariuszy lub opłacony transport przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Widze, ze jednak wiesz co sie u was dzieje a mowisz ze nie interesujesz sie co u innych jest.
Cieszy mnie ze tak wszystko u Was pieknie wyglada i kazda osoba w ciezszym stanie ma takie super warunki i pomoc, aby tak bylo wszedzie.
aloen napisał/a:
Składki na PTSR są niewielkie 36 zł na rok, więc ich nie demonizujmy

Widzisz i tu sie grubo myslisz widac nie znasz wszystkicjh osob chorych na SM i w jakich warunkach zyja, dla Ciebie dla mnie 36 zl to jest bardzo mala kwota i z tym sie zgadzam, jednak sa osoby, dla ktorych 3 czy 4 zlote to naprawde duzo... uwierz mi spotykalem wiele osob ktore licza sie nawet z taka kwota i wlasnie takim osobom skladka powinna byc umarzana zreszta chyba nadal w statusie PTSR tak jest ze skladki sa dobrowolne, a tym bardziej jesli chodzi o osoby malo majetne nie mowiac juz o biednych, ktorych wsrod SM jest bardzo duza rzesza.
aloen napisał/a:
Czym jest 36 zł, gdy na wyjazd na turnus rehabilitacyjny PTSR stworzył program, dzięki któremu dopłacili mi 1.610 zł (z pieniędzy PFRON) :?: Jak komuś szkoda wydać 36 zł by później zaoszczędzić 1.610 zł to ja nie mam więcej pytań.

Te pieniadze nie dostałes z PTSR tylko z PFRONu oni tylko pomogli Ci w załatwieniu formalnosci a to juz duza róznica.
aloen napisał/a:
Zarówno jeśli chodzi o subkonto jak i przynależność do PTSR to przystąpienie do nich jest dobrowolne, a zasady jasno określone, a ich zrozumienie i zgoda na nie, potwierdzane zostaje własnoręcznym podpisem.
Oczywiście zawsze się znajdzie ktoś komu się wszystko nie podoba.

Masz racje i to i to jest dobrowolne. Ja nie mam nic do PTSR sam do niego należe przez wiele lat starałem sie aby jak najbardziej pomoc tym najbardziej chorym i tym co mieszkaja daleko od duzych miast i wiem ze robia kawał dobrej roboty, ale równiez wiem, ze nie zawsze to tak pieknie wyglada jak to opisuja, wiec nie mozna ich wychalac ponad wszystko, a najgorsze jest jeszce to , jak ppotrafia czerpac z tego korzysci dla siebie pod przykrywka organizacji i to najbardziej boli bo to wszystko powinno byc przekazane dla potrzebujacych ludzi chorych na SM.

Juz nie ma sensu dalej tego ciagnac bo nam zaraz szefowa nakreci uszy za spamowanie nie na temat :-P

aloen - 2009-09-21, 20:06

ircek napisał/a:
aloen napisał/a:
Czym jest 36 zł, gdy na wyjazd na turnus rehabilitacyjny PTSR stworzył program, dzięki któremu dopłacili mi 1.610 zł (z pieniędzy PFRON) Jak komuś szkoda wydać 36 zł by później zaoszczędzić 1.610 zł to ja nie mam więcej pytań.

Te pieniadze nie dostałes z PTSR tylko z PFRONu oni tylko pomogli Ci w załatwieniu formalnosci a to juz duza róznica.


Wydawało mi się, że napisałem, iż pieniądze były z PFRON. PTSR mi nie pomógł załatwić formalności kolego, tylko napisał program, uzyskał fundusze i zapłacił za mój pobyt. Bez PTSR musiałbym zapłacić całośc a poniosłem 20 % kosztów. Nie zaciemniaj dobrych rzeczy tylko dlatego, że ktoś lub coś Ci się nie podoba.

ircek - 2009-09-21, 23:36

Ne bede z Toba dyskutował bo widze, ze jestes mocno przewrazliwiony...wczesniej miałeś uwagi co do innych wypowiedzi np. nati_1978 a teraz za wszelka cene chcesz pokazac, ze tylko Ty masz racje, jesli jestes taki pewny co do PTSR radze dostac sie do władz i zobaczysz czy to tak pieknie wyglada, mysle, ze szybko Twoj entuzjazm by opadł... nie miejsce aby sie tu kłócić, jesli chcesz sie pospierac zapraszam na PW

neola prosze o usuniecie niepotrzebnych wpisów w tym temacie i przepraszam za zamieszanie... bo zamiast rzeczowej informacji zrobił sie niezły bałagan i to chyba przez moja osobe :1:

nati_1978 - 2009-09-21, 23:45

ircek, nie ma co pisać bo aloen jest faktycznie trochę przewrażliwiony....nic nie wygra z jego racjami....A przecież mamy tu pisać o swoim zdaniu a nie notorycznie komuś przytakiwać....
aloen - 2009-09-22, 08:14

ircek napisał/a:
Ne bede z Toba dyskutował bo widze, ze jestes mocno przewrazliwiony...wczesniej miałeś uwagi co do innych wypowiedzi np. nati_1978 a teraz za wszelka cene chcesz pokazac, ze tylko Ty masz racje, jesli jestes taki pewny co do PTSR radze dostac sie do władz i zobaczysz czy to tak pieknie wyglada, mysle, ze szybko Twoj entuzjazm by opadł... nie miejsce aby sie tu kłócić, jesli chcesz sie pospierac zapraszam na PW

neola prosze o usuniecie niepotrzebnych wpisów w tym temacie i przepraszam za zamieszanie... bo zamiast rzeczowej informacji zrobił sie niezły bałagan i to chyba przez moja osobe :1:


|Różnimy sie tym, iz ja podaję fakty a Ty swoje przemyślenia. Wiadomo, że jeden napisze, że szklanka jest do połowy pełna a drugi, że w połowie pusta.
Nie jestem przewrażliwiony w temacie PTSR. Byłem na walnym zjeździe wyborczym tej organizacji i szybko zrozumiałem, że to nie dla mnie. Drażni mnie to "towarzystwo wzajemnej adoracji". Potrafię jednak zobaczyć to co dobre i to docenić. Myślę, że subkonta to dobra rzecz, pomimo, iż ktoś z PTSR może czerpać z tego prywatne korzyści. Zawsze znajdzie się "czarna owca" ze słabym charakterem.

Nati a mnie sie wydaje, iz mamy tu pisać swoje zdanie o danym temacie a nie swoje zdanie o innych uzytkownikach forum. Nie oczekuję od Ciebie przytakiwania, tylko byś napisała dlaczego subkonta nie są dla nas dobre.

Iffonka - 2009-09-22, 08:20

No i chłopaki sobie pogadały :-)

Wasza dyskusja wbrew pozorom przyniosła wiele informacji. Wniosek nasuwa się jeden, niemożna podchodzić do jakiejkolwiek organizacji ze 100% zaufaniem, bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał uszczknąć coś dla siebie. W PTSR jest wielu ludzi, więc to tylko kwestia czasu, aż między nimi znajdzie się czarna owca, niestety tacy są ludzie i tego nikt nie zmieni, dlatego ważne jest, aby wymieniać między sobą informacje, dobre i złe, aby w razie czego szybko zareagować na nieprawidłowości.

Delfin ma założone konto w Sezamie w Gliwicach, z tym, że wygląda to trochę inaczej, właśnie ze względu na duży koszt zrezygnowano z klasycznych subkont, wszystko idzie do jednego wora, na PITach są podawane nazwiska, więc łatwo dojść do tego ile kto zebrał, jak to wyjdzie w praktyce okaże się niebawem. Jak dla nas kwota 300 złoty jest ogromniasta, stówkę więcej kosztuje dwutygodniowa rehabilitacja stacjonarna w szpitalu w Ozimku (cena dla stałego klienta ;-) )

Beata:) - 2009-09-22, 11:45

Iffonka napisał/a:
No i chłopaki sobie pogadały :-)

Jeden pogadał ,drugi pokrzyczał ;-)

Merytorycznie dowiedziałam się o kosztach całego przedsięwzięcia.Decyzja do rozpatrzenia.Jak to mówią:"opinia jest jak d...,każdy ma swoją" :-P

Dobrze,że choć coś możemy uzyskać i zminimalizować koszty choroby i rehabilitacji.

aloen - 2009-09-22, 12:03

Chciałbym jeszcze dodać, iz własnie rozmawiałem ze skarbnikiem poznańskiego oddziału PTSR i w w/w oddziale subkonto jest prowadzone nieodpłatnie. Więc tyle ile zbiorę, tyle mogę wykorzystać. To tak dla malkontentów :-)
ania.m - 2009-09-24, 11:47

Iffonka napisał/a:
Delfin ma założone konto w Sezamie w Gliwicach, z tym, że wygląda to trochę inaczej, właśnie ze względu na duży koszt zrezygnowano z klasycznych subkont, wszystko idzie do jednego wora, na PITach są podawane nazwiska, więc łatwo dojść do tego ile kto zebrał, jak to wyjdzie w praktyce okaże się niebawem.

też mam takie subkonto. ktoś wpadł na dobry pomysł żeby ograniczyć ponoszone koszta.
w teorii jest ok. teraz, tak jak napisałaś Iffonko, zobaczymy jak to się przełoży na praktykę. chyba nawet na najbliższym spotkaniu, 10.10., ten temat będzie poruszony.

ircek - 2009-09-25, 01:22

Dla tych co jeszcze nie załozyli subkonta, polecam jeszce raz załozenie subkonta w Fundacji Dzieciom "Zdażyc z Pomoca" tam jest całkowicie darmowe subkonto i wglad na bieżąco skad i ile wpłyneło. Jestem u nich juz 3 rok i działa super wiec polecam, a kazdy wybiera tam gdzie chce.
flower - 2009-12-01, 19:01

Witam, ja zaś chciałam poinformować, że założenie subkonta jest także możliwe w fundacji Dobro Powraca, którą założyłam razem z Przyjaciółmi. Jest to fundacja na rzecz Chorych na SM. Sama jestem chora na SM i w ten sposób zamierzam gromadzić pieniądze na swoje leczenie oraz innych Chorych. Założenie i prowadzenie subkont w naszej fundacji jest bezpłatne, nie pobieramy z tego tytułu żadnych opłat administracyjnych. Jedyny koszt, jaki byście ponosili związany jest z obsługą rachunku bankowego fundacji przez BRE Bank - jest to 1,5 PLN za przelew wychodzący. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego, co oznacza, że jest uprawniona do przyjmowania wpłat z tytułu 1% podatku - także wpłat dla imiennie wskazanych odbiorców. W praktyce oznacza to, że wpłaty 1% trafiają na konto bankowe fundacji a następnie są rozdzielane dla poszczególnych osób. Nie ma bowiem możliwości wydzielenia odrębnego pod-konta dla wpłat 1%, ponieważ w PIT należy podać numer KRS organizacji, a taki numer jest jeden. W ten sam sposób rozliczane są darowizny od osób fizycznych i prawnych.
Jeżeli macie jakieś pytania - chętnie na nie odpowiem: tu na forum bądź za pośrednictwem maila.

serdecznie pozdrawiam
ania

zgredek - 2009-12-06, 18:43

Nasze PTSR w Łodzi pobiera 25 PLN za comiesięczne księgowanie to chore według mnie, mało tego nie pobierają opłat od wszystkich tylko od tych co mają więcej
Delfin - 2009-12-08, 12:06

Zgredku a wg. PTSR to ile to jest więcej :shock: ?
zgredek - 2009-12-09, 12:34

Nie wiem ale powiedzieli że od tych co mają mało nie zciągają :-)
artur68 - 2009-12-13, 17:22

Hej mam dylemat gdzie mogę założyć subkonto bo w naszym województwie nie ma i nie mam pojęcia gdzie jest nikt nie umie mi odpowiedzieć . Wiem ze istnieje taka fundacja dzieciom tyle że ja mam 40 lat i to chyba nie przystoi do nich pisać, pisałem do marii_xx i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi pomóżcie bo zaczynam się gubić.A chciał bym założyć konto bo lekarze wypieli się na mnie, wcześniej mówili że na początku choroby,mówili że jeszcze mam czas na leczenie a teraz mówią że jest za pózno......... :evil: :evil: :cry: tak że muszę sobie radzić sam.
Z Góry dziękuje za propozycje

maria_xx - 2009-12-13, 18:23

przepraszam, już pisze na PW
zofija - 2009-12-13, 18:58

artur68,-załozyłam subkonto u naszej wspólnej forumowej znajomej w fundacji Dobro powraca.Jest to fundacja na rzecz Chorych na SM.
Ważne jest również to że założenie i prowadzenie subkonta jest tu bezpłatne.
Zapytaj wszystko flower, (to założycielka fundacji)

Asior - 2009-12-14, 10:40

Od 3 lat mam subkonto w PTSR i do tej pory byłam zadowlona ale w tym roku odrobinę się zaniepokoiłam, ponieważ "zgubili" mi 3 wpłaty o których wiedziałam ze zostały przekazane, po interwencji pieniadze się znalazły ale były to wpłaty na blisko 2000 i zastanawiam się czy przypadkiem nie zagubiły się inne wpłaty o których nie wiedziałam.
Iffonka - 2009-12-14, 11:24

Asior napisał/a:
"zgubili" mi 3 wpłaty


O tych zgubionych wpłatach mówili w SEZAMIE, ponoć mają niezły bałagan w Urzędzie Skarbowym, przychodzą sprzeczne informacje z oddziałów terenowych i Warszawy,dodatkowo nie wiadomo, które są wiążące. Jeśli ktoś wie o brakującej wpłacie (kwota i od kogo), to można jeszcze z US powalczyć, ale większość wpłat jest anonimowa.

artur68 - 2009-12-16, 15:14

Witam :-)
Właśnie dzisiaj wysłałem papiery do PTSR. WIECIE MOŻE ILE CZASU CZEKA SIĘNA ODPOWIEDZ.

pchla - 2009-12-16, 16:56

artur68 napisał/a:
Witam :-)
Właśnie dzisiaj wysłałem papiery do PTSR. WIECIE MOŻE ILE CZASU CZEKA SIĘNA ODPOWIEDZ.


najpierw rozwaz kiedy PTSR to dostanie. Jesli wyslales Poczta Polska- to....... oni beda mieli problem z dostarczeniem kartek swiatecznych na czas :7:

_

artur68 - 2009-12-16, 17:18

Właśnie tego to nie rozważyłem i wysłałem pocztą ,myślę że w tym roku powinno dojść :?:
artur68 - 2009-12-23, 17:17

najpierw rozwaz kiedy PTSR to dostanie. Jesli wyslales Poczta Polska- to....... oni beda mieli problem z dostarczeniem kartek swiatecznych na czas :7:

_[/quote]
Dzisiaj dostalem odpowiedz ze moje podanie zostalo przyjete pozytwnie tak że nie co pomyliłaś się :-) trzeba wieżyc w CUD ;-)

artur68 - 2009-12-23, 17:22

COS MI SIE NIE UDAŁO Z CYTATEM :oops:
monia1977 - 2010-06-19, 22:44

witam
prosze o pomoc w zrozumieniu rozliczania sie za fry np leki czy sprzet czy wyjazd rehabilitacyjny. Ide do apteki po leki , czy zakupuje rowerek stacjonarny - podaje dane fundacji i za niewpierw sama płace ? a potem Fundacja zwraca ?

maria_xx - 2010-06-19, 23:32

Z korzystaniem ze środków zgromadzonych na subkoncie (w przypadku subkonta w PTSR) sprawa wygląda następująco: prosisz o fakturę (nabywca PTSR), faksujesz do PTSR (żeby przyspieszyć przelew), potem umieszczasz na fakturze adnotację: 'potwierdzam odbiór leku/usługi...', imię nazwisko, PLIR, nr subkonta i wysyłasz do PTSR. Po paru dniach idziesz np do apteki i odbierasz lek.
Jesli chodzi o wyjazd, dzwonisz do biura PTSR i prosisz o wysłanie faksu lub maila do sanatorium lub innego ośrodka, do którego się wybierasz, w którym PTSR zobowiązuje się przelać pieniadze za Twój pobyt. Wcześniej jednak musisz uprzedzić ośrodek, jak masz zamiar uregulować płatnośc za pobyt. Na miejscu prosisz o fakturę i dalej jak w przypadku kupowania leku.
Rzadziej zdarzają się sytuacje, że płacę gotówką, biorę fakturę, wysyłam do PTSR, oni robią przelew, a ja otrzymuję zwrot wyłożonych pieniędzy.
W praktyce nie najgorzej to funkcjonuje, przelewy robione są szybko i sprawnie.
Pozdrawiam.

monia1977 - 2010-06-20, 21:00

dziekuje za rozwianie wątpliwości. Czytam regulamin Fundacji ,,zdążyć z pomoca'' i mam pytanie co mam rozumiec ,, Fundacja pokrywa koszty związane z poprawą bytu materialnego, rozwojem intelektualnym...'' Mam tez pytanie nie korzystam z turnusów rehabilitacyjnych jakos mnie przytłaczają :( czy mozna rozliczyc w jakis sposob normalne wczasy w ośrodku jakiśm czy pensjonacie lub wycieczke zagraniczna ??
maria_xx - 2010-06-20, 21:47

Monia, najlepiej porozmawiać z kimś bezpośrednio z Fundacji (praktyka rozliczeń może być nieco inna niż w PTSR). Jesli chodzi o rozliczanie wczasów czy wycieczki zagranicznej - czy jestes pewna, że darczyńczy to własnie chcieli Ci sfinansować? Jeśli nie chcesz jechac na turnus - są takie formy jak 'pobyt rehabilitacyjny', w dobrych warunkach i w przyjemnym otoczeniu. To nie muszą być pełne 2 tyg.
monia1977 - 2010-06-20, 21:51

dziekuje postaram sie skontaktowac z nimi. mysle ze wycieczka zagraniczna to super pomysl poki jeszce chodze bym cos zobaczyla , spelnila swoje marzenia to tez jest wazne moim zdaniem i nie sadze zeby ktos z daroczyncow mialby cos przeciwko zwłaszcza ze sa to osby najczesciej z naszego bliskiego otoczenia. pozdrawiam
David - 2010-06-20, 22:51

monia1977 nie wiem jak w Twojej Fundacji jest czy możesz rozliczyć się z wczasów wycieczek zagranicznych, w moim stowarzyszeniu pieniążki z subkonta można przeznaczyć na taki cel:
- zakup leków i śrdodków medycznych nierefinansowanych przez NFZ a niezbędnych
do leczenia
- zakup bądź udział w finansowaniu indywidualnych środków wspomagających czynności życiowe
- finansowanie lub współfinansowanie przedsięwzięć adaptacji miejsca zamieszkania, bądź środków transportu stosownie do potrzeb niepełnosprawności
- finansowanie lub współfinansowanie kosztów indywidualnej rehabilitacji leczniczej
- finansowanie lub współfinansowanie zakupów majacych na celu aktywizację zawodową członków stowarzyszenia
- finansowanie lub współfinansowanie indywidualnych pobytów leczniczo – sanatoryjnych chorego a w szczególnych przypadkach gdy wymaga tego stan chorego również jego opiekuna
- zwrot kosztów transportu- przejazdu na niezbędne zabiegi rehabilitacyjno - lecznicze bądź związane z wyjazdem na pobyt sanatoryjno-leczniczy

Pozdrawiam :-)

monia1977 - 2010-06-21, 09:33

dziekuje Davidzie a w jakim stowarzyszeniu jesteś jak mogę zapytać ? i czy jesteś zadowolony ?
David - 2010-06-21, 12:43

jest to Śląskie stowarzyszenie "SEZAM" :-)
pewnie że jestem zadowolony i ludzie są w porządku :lol:

monia1977 - 2010-06-21, 13:16

a jak ja jestem z wojewodztwa warm- mazurskiego tez moge sie do niego zapisac ? i czy pobieraja opłaty jakieś ?
David - 2010-06-21, 14:21

monia1977 wysłałem Ci wiadomość na pw :-)
ewcia21222 - 2010-12-06, 14:37

hej!mam pytanie-zamierzam założyć subkonto w PTSR i troche mam watpliwości, a mianowicie zastanawiam się czy trzeba się z tego rozliczać w urzędzie skarbowym, czy z faktura na leki czy na rehabilitacje trzeba isc do US i się rozliczyć?
monia1977 - 2011-09-18, 08:49

dzień dobry wszystkim ;)
Mam pytanko czy dostajecie juz wplywy na Wasze subkonto od Fundacji. Ja mam subkonto w Fundacji Zdazyc z Pomoca i na razie pusto mimo ze wiem ze wplaty byly na moje konto, nie wiem czy zaczac sie denerwowac czy uzbroic sie w cierpliwosc :(

elmirka - 2011-09-18, 09:59

Pieniążki na subkoncie pojawiają się zwykle pod koniec roku.Tak przynajmniej jest u mnie.
ircek - 2011-09-19, 09:49

Musisz byc cierpliwa, niestety nasze urzedy skarbowe maja czas do przekazania pieniedzy do konca sierpnia, a w rzeczywistosci jest dobrze jesli przekaza we wrzesniu...najczesciej kasa jest w pazdzierniku, wiec musisz czekac
helena1957 - 2011-10-18, 11:43

fajny pomysł z tym subkontem, zastanowię się nad załozeniem takiego mojej siostrze

w której fundacji Waszym zdaniem najkożystniej załozyc takie konto, czy oni pobiraja opłaty za prowadzenie takiego subkonta?

a i jeszcze jedno pytanko, czy przy stowarzyszeniu tez można załozyc takie konto?

z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi

Beata:) - 2011-10-18, 13:20

Helenko, jedna uwaga techniczna. Na żadnym forum nie pisze się postu pod postem. Nie ma potrzeby wysyłać co minutę każdego zdania osobno.
Twoje połączyłam. Każdy użytkownik ma aż 45 min, aby coś zmienić/dodać do wiadomości, którą chce nam przekazać. Od tego służy opcja "edytuj" w prawym rogu. Jest również stosowna informacja w Regulaminie Forum, z którym się zapewne zapoznałaś ;-)
Pozdrawiam :-)

ircek - 2011-10-18, 16:02

Hej

Jest wiele fundacji w jakich mozna załozyc subkonto, w jednych pobieraja pieniadze w innych nie.
helena1957 napisał/a:
w której fundacji Waszym zdaniem najkożystniej załozyc takie konto, czy oni pobiraja opłaty za prowadzenie takiego subkonta?

Ja mam załozone w http://www.dzieciom.pl/ i jestem zadowolnony, nie pobieraja żadnych pieniedzy, co sobie uzbierasz jest Twoje, oczywiscie na wykorzystanie na leczenie danej osoby.

sa tez osoby co maja w innych zalozone i tez sobie chwala, wiec jest prawo wyboru.

helena1957 napisał/a:
i jeszcze jedno pytanko, czy przy stowarzyszeniu tez można załozyc takie konto?


mozna lecz z tego co wiem przy stowarzyszeniach pobieraja kase za prowadzenie subkonta


U mnie zaczeli ksiegowanie pieniedzy z urzedów skarbowych, wiec lada chwila bede juz je miał u siebie :)

helena1957 - 2011-10-20, 09:49

Beatko, dziękuję za miłe szkolonko :)
Jestem tu nowa i popełniam małe gafy.

Ircek, dzwoniłam do stowarzyszenia i rzeczywiście pobierają opłaty za prowadzenie subkonta :( zaczynam szukać fundacji.

monia1977 - 2011-11-24, 12:55

Hej
czy ktos może z Was ze zgromadzonych środków zakupił laptopa i nie bylo problemu z jego refundacja? chodzi o to mam stary komputer stacjonarny i nie ukrywam ze przydal by mi sie nowy a laptop jest o wiele wygodniejszy w uzytkowaniu niz siedzenie przy biorku czasem wielogodzinne :) . Bede wdzieczna za odpowiedz.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group