Forum dla ludzi chorych na stwardnienie rozsiane i nie tylko
Forum stworzone dla chorych na stwardnienie rozsiane -sm

Przedstaw się - Witam (ważne)

Aragorn - 2013-01-10, 13:11
Temat postu: Witam (ważne)
Mam pytania do uczestników forum.
Czy po przeprowadzonej diagnozie w szpitalu, dostaliście namiary na dobrego neurologa, czy musieliście szukać na własną rękę? Kogo polecacie w Warszawie?
Jakie lekarstwa przyjmujecie? Interferony pewnie dożylnie? Jak się po nich czujecie? Czy widzicie poprawę po leczeniu? Jakie skutki uboczne u Was występują?
Chętnie bym porozmawiał z osobami, które są już doświadczone leczeniem i podaliby mi cenne rady.
Jeżeli ktoś ma możliwość kontaktu przez skype to byłby wdzięczny, bo wtedy więcej się człowiek dowie, niż pisząc. A więc czekam na chętnych do rozmów, których doświadczyła ta okropna choroba :(

Beata:) - 2013-01-10, 13:18

Aragorn, witaj :-)
Aragorn napisał/a:
Czy po przeprowadzonej diagnozie w szpitalu, dostaliście namiary na dobrego neurologa, czy musieliście szukać na własną rękę? Kogo polecacie w Warszawie?
Jakie lekarstwa przyjmujecie? Interferony pewnie dożylnie? Jak się po nich czujecie? Czy widzicie poprawę po leczeniu? Jakie skutki uboczne u Was występują?


Upssss, przecież mamy pełno informacji na forum na ten temat. Ważne - wystarczy poświęcić troszkę swojego czasu, poczytać, popisać, dopytać w odpowiednich tematach ;-)
Aragorn napisał/a:
Kogo polecacie w Warszawie?

Troszkę niżej na stronie i znajdziesz info >> tutaj << .

Pozdrawiam i zachęcam do lektury :-)

Aragorn - 2013-01-10, 15:16

Witam
Ja przeczytałem właśnie sporo komentarzy i byłem u kilku neurologów, którzy zostali tu wymienieni. Niestety jak widzę nie ma neurologa z powołania i u tych których byłem nie mam dobrego zdania. Cześć osób narzeka na jednego, część na drugiego, inni znowu chwalą. Dlatego chciałem ogólne podsumowanie oraz kontakt z ludźmi, którzy trafili na doktora z powołania, który nie zaneguje z miejsca metody leczenia żył i i tak jak to forumowicz napisał, że wysłał go nawet na prześwietlenie tych żył. O takiego doktora mi chodzi, który nie ma klapek na oczach tylko jest otwarty na różne metody leczenia. U tych u których byłem, niestety - klapki:( Oczywiscie zdaje sobie sprawę że leczenie żył jako prawdopodobna przyczyna SM, chociaż jeszcze nieudowodniona, nie jest do końca sprawdzona i na razie nie podjąłbym się leczenia w tym kierunku, ale kto wie, za 2 -5 lat może będą jakieś pozytywne wyniki tej metody.
Na razie chciałem się skoncentrować dokładnie na kontakcie z dobrym neurologiem, oraz z osobami, które biorą interferony i odczuwają poprawę lub pogorszenie.
Rozmowa na forum zawsze będzie się różniła od rozmowy na "żywo", ponieważ napisać można wszystko, ale odczucia nie można przelać na "papier" i dlatego chciałbym bardziej znaleźć kontakt "face to face", może być skype.
Pozdr

Beata:) - 2013-01-10, 15:24

OK, rozumiem i życzę powodzenia :-)
aga84 - 2013-01-10, 15:43

Witaj Aragorn :-)
pisząc "leczenie żył" masz na myśli stentowanie?
o skierowanie na badanie dopplerowskie możesz poprosić każdego neurologa, a tego idealnego dla siebie "z powolania" musisz znaleźć tak naprawdę sam, metodą prób i błędów niestety, każdy ma inne oczekiwanie, ilu ludzi tyle opinii

jak długo chorujesz? bo świeżo po diagnozie brać się za stentowanie to chyba przesada, mi neurolodzy powtarzali od początku, że działanie interferonu do tej pory nie jest na 100 % poznane, stentowanie to dosyć świeża sprawa w porównaniu z interferonem

Aragorn - 2013-01-10, 16:01

Tak, mam na myśli poszerzanie żył, ale nie koniecznie wstawianie stentów i tak jak napisałem, na razie chcę z tym poczekać, ale może ktoś już się tak leczył, więc mógłby co nieco szepnąć.
Choroba trwa od 4 lat teraz jest 3 rzut. Ale nie było to sprawdzone w żadnym szpitalu, tylko na podstawie rezonansu. Dlatego chcę w końcu obrać jakąś drogę, aby była dobra:)

aga84 - 2013-01-10, 16:06

Aragorn napisał/a:
chcę w końcu obrać jakąś drogę, aby była dobra:)

wszyscy byśmy chcieli :-) ale szukasz neuro- po całej Polsce?

Aragorn napisał/a:
ale może ktoś już się tak leczył, więc mógłby co nieco szepnąć

może tutaj znajdziesz:
http://stwardnieniesmrozs...wforum.php?f=30

Niezapominajka - 2013-01-23, 15:57

Witaj:)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group